יום רביעי
22nd מאי 2024

פורטל עמק חפר » בנייה, עיצוב ושיפוצים » שימושים אפשריים לגלריה, ומהם הייתרונות של קומת גלריה

שימושים אפשריים לגלריה, ומהם הייתרונות של קומת גלריה

שימושים ויתרונות של קומת גלריה

קומת גלריה – משטח קבוע בין הרצפה לתקרה בחלל מסוים – הפכה בשנים האחרונות לאופציה נפוצה. זהו פתרון בנייה מתקדם וחכם שמאפשר ניצול מיטבי של שטח קיים ובהתאם חיסכון כספי משמעותי בהשוואה לאלטרנטיבה של מציאת חלל גדול יותר שימלא את כל הצרכים. הקמת גלריה חייבת להתבצע על סמך תכנון מוקפד, בהתאם לתקנות התכנון והבנייה ועל בסיס חומרים עמידים ואיכותיים.

השימושים הרווחים של הגלריות

החלוקה הבסיסית של הגלריות היא לאלה שמוקמות במרחבי המגורים ואלה שמשמשות לצרכים עסקיים. הוספת גלריה פרטית מתבצעת ברוב רובם של המקרים בשני מצבים: כשמדובר על דירה קטנה ועל-מנת שניתן יהיה להקצות שטח מספיק גם למטבח, גם לאירוח וגם לשינה יש צורך בקומת ביניים, או כשמדובר על בית פרטי שיש בו חלל גדול יחסית מתחת לגג רעפים ורוצים לנצל אותו למטרה כזו או אחרת.

גלריות לעסק נחלקות ל-3 סוגים: סוג אחד הוא גלריה שמהווה משרד. במקרים אלה נדרש תכנון שלוקח בחשבון גם את הפן האסתטי ולא "רק" את זה הפרקטי, וכמו כן בדרך כן הגלריה תוקף קירות על-מנת ליצור פרטיות ובידוד מרעש. סוג שני הוא גלריה אשר מגיעים אליה גם לקוחות. במקרים אלה מתעצמת החשיבות של ההקפדה על אסתטיקה מיטבית ובטיחות ללא פשרות כולל מדרגות נוחות ומעקה בולט בדרך אל הקומה החדשה. הסוג השלישי של גלריות עסקיות משמש כשטח אחסון, ובמקרים אלה הפרמטר החשוב ביותר הוא כושר הנשיאה. פרמטר חשוב שני הוא גישה נוחה, כולל למלגזות במידת הצורך, כך ששליפת הפריטים המאוחסנים בגלריה תהיה נוחה ויעילה.

היתרונות של הגלריות

היתרון המשמעותי ביותר של כל קומת גלריה, בין אם בעסק ובין אם במרחב מגורים, הוא העובדה שפתרון זה מציע את יחס העלות תועלת הטוב ביותר האפשרי. כדאי לזכור שאנחנו חיים בעידן שבו נדל"ן הוא משאב יקר ערך עד מאוד, ובהתאם העלות של כל מטר רבוע גבוהה – כך שכדאי לנצל היטב כל פיסת שטח.  

במרחבים העסקיים הקמת גלריה מאפשרת התנהלות שוטפת יעילה וחוסכת את הצורך לחפש מקום חדש עם שטח גדול יותר (כשגם למעבר עצמו ישנה עלות גבוהה מאוד עבור כל עסק כמעט). במרחבי המגורים בניית גלריה מאפשרת גם עיצוב אישי יותר לחלל ויצירת אנרגיות נכונות.

איך לבנות גלריה כך שכל היתרונות יבואו לידי ביטוי?

כאמור ישנם דגשים שונים לשימושים השונים של קומת גלריה, אבל בכל מקרה ישנה חשיבות רבה לנושא הבטיחות, לפן הפרקטי ובחלק מהמקרים גם לאסתטיקה יש חלק בהחלטות. לוחות MGO מהווים את התשתית האידיאלית לכל קומת גלריה בכל השימושים האפשריים – ראשית הם עמידים לאש (בהתאם לתקן 755 ולתקן 931). שנית, הם חזקים מאוד ובה בעת קלי משקל. הסיבה השלישית היא שניתן לחפות אותם עם כל חיפוי שרק תרצו או לחילופין לצבוע את הלוחות ולהגיע לאסתטיקה המדויקת. סיבה נוספת לבחור בלוחות MGO לצורך בניית גלריה היא הבידוד המוצלח ביחס לרעש, ובנוסף לכל הנ"ל מדובר גם במוצר בר קיימא.