יום שלישי
23rd יולי 2024

פורטל עמק חפר » רכיבה חשמלית » אופניים חשמליים מתקפלים – הפתרון המושלם לבעיית הקילומטר האחרון

אופניים חשמליים מתקפלים – הפתרון המושלם לבעיית הקילומטר האחרון

אופניים חשמליים מתקפלים

בתחילת המאה ה-20 הנרי פורד חולל מהפכה דרמטית – הוא הצליח לייצר מכונית בעלות שמאפשרת לכמעט כולם לקנות אותה. ב-12.8.1908 הפורד מודל T הראשונה יצאה מפס הייצור, ותוך זמן קצר התמלאו כבישי ארה"ב במכוניות מסוג זה. המהפכה של פורד, שנבחר ע"י המגזין הנחשב "פורצ'ן" כאיש העסקים הטוב ביותר של המאה העשרים (למרות שהאישיות שלו כללה מרכיבים בעייתיים ובפרט גזענות ואנטישמיות), השפיעה במידה ניכרת על החיים של כולנו, בעיקר לטובה – אבל היה לה מחיר כבד: הכבישים כאמור התמלאו באינספור מכוניות, ומאה שנים מאוחר יותר אמנם רובנו יכולים להרשות לעצמנו מכונית, אבל מתקשים להגיע איתה למחוז חפצנו בלי לבזבז המון זמן בפקקים ובחיפוש אחרי חנייה.

באופן טבעי גם במאה ה-21 ישנם מי שמוצאים פתרונות למצוקות השונות, ואכן אופניים חשמליים מתקפלים הם פתרון אופטימלי לבעיית הקילומטר האחרון, אחת הבעיות הנפוצות בימינו: מצד אחד עלות השימוש במכונית הפרטית גבוהה מאוד, היא מזהמת את כדור הארץ ומעמידה בסכנה את עתידו וכאמור מבזבזת לנו זמן יקר. מצד שני, תחבורה ציבורית נמצאת במרחק של קילומטר מהבית שלנו, ומביאה אותנו למרחק של קילומטר מהיעד האמיתי שלנו – וכדי שהיא תהיה באמת אפקטיבית, נדרש פתרון לאותו קילומטר בתחילת הדרך ולאותו קילומטר אחרון בדרך למשרד, לאוניברסיטה, למסעדה ולכל מקום שאליו נרצה להגיע.

הממשק הנוח של אופניים מתקפלים עם תחבורה ציבורית

אופניים מתקפלים, ובפרט אלה החשמליים, מאפשרים לנו להגיע בקלות אל האוטובוס או הרכבת, לעלות איתם בנוחות אל כלי התחבורה הציבורית (אחרי שקופלו, כמובן), וכשאנחנו מתקרבים אל היעד לרדת, לפתוח את הקיפול – ולרכב בכיף את הקילומטר האחרון.

אופניים חשמליים מתקפלים מבטיחים שהקילומטר האחרון לא יגרום לנו להזיע, ובנוסף שנעבור אותו תוך זמן קצר מאוד (במהירות של 20 קמ"ש, נדרשות בסך הכל 3 דקות כדי לרכב לאורך קילומטר). כדאי לציין כי בימינו קיים מגוון רחב מאוד של דגמי אופניים מתקפלים עם מנוע כך שקל למצוא אופניים שגם מהווים פתרון מושלם לבעיית הקילומטר האחרון וגם מתאימים בדיוק לצרכים הספציפיים שלכם מכל הבחינות האחרות.