יום שלישי
23rd יולי 2024

פורטל עמק חפר » אסתטיקה ויופי » מזותרפיה – למי מתאים הטיפול, ולמה זה חשוב לעור הפנים?

מזותרפיה – למי מתאים הטיפול, ולמה זה חשוב לעור הפנים?

מזותרפיה

עור הפנים זקוק לחומרים מזינים שונים ובפרט קולגן כדי להיראות חיוני ומרשים. מזותרפיה היא טיפול מתקדם, בטוח לחלוטין ויעיל להפליא שמספק לעור בדיוק את מה שהוא זקוק לו – וכך משפר את מרקם עור הפנים ותורם למיצוקו ולהצערתו. הטיפול פשוט יחסית, ובפרט בהשוואה להליכים כירורגיים, אבל למרות זאת מומלץ בחום לעבור אותו אך ורק אצל רופא מיומן ובעל ניסיון.

מהו קולגן ולמה הוא כל כך חשוב לעור הפנים?

כדי להבין מדוע מזותרפיה יוצרת שינוי משמעותי לטובה במראה, כדאי קודם כל ללמוד מעט אודות הקולגן.

קולגן הינו החלבון השכיח ביותר בגוף האדם ובפרט בעור הפנים. החלק שלו במשקל הגוף הוא כ-6% בממוצע, ומתוך כלל החלבונים בתאי העור בפנים הקולגן מהווה 80%. חלבון זה מתאפיין בגמישות רבה והוא מעניק לעור שלנו נפח ולכן גם חיוניות. תפקיד נוסף הוא לסייע בשמירה על הלחות בתאי העור.

הבעיה היא שהחל מגיל 30 פוחת קצב הייצור הטבעי של הקולגן. ככל שאנחנו מתבגרים יותר, כך הירידה משמעותית יותר – ולכן מופיעים קמטים, העור הופך לרפוי והפנים מאבדים את המלאות הטבעית והחיננית שלהם.

מזותרפיה היא דרך יעילה להחזיר לעור הפנים את החלבון הכל כך חשוב עבורו.

למי מתאימים טיפולי מזותרפיה?

באופן טבעי קהל היעד העיקרי הוא אנשים שמתחילים להרגיש את סימני הזמן על הפנים, עקב הירידה בקצב הייצור הטבעי של הקולגן.

אבל לא רק: טיפולי מזותרפיה עשויים להועיל מאוד גם לבני ובנות נוער שסובלים מאקנה. גם מבוגרים צעירים שעקב טיפול לא נכון בגיל ההתבגרות נושאים איתם צלקות אקנה יכולים להיתרם מאוד משיטת טיפול זו.

באופן כללי המזותרפיה מומלצת לכל מי שרוצה לשפר את מרקם עור הפנים ולהפוך אותם לרעננים ומרשימים יותר.

כיצד מתבצע טיפול מזותרפיה?

מזותרפיה היא למעשה הזרקה של חומרים חיוניים שונים אל עומק עור הפנים. בין החומרים: ויטמינים שתורמים לאיכות העור, מינרלים חשובים לגוף, סרום, חומרי מילוי כגון חומצה היאלרונית, אנטי אוקסידנטים (נוגדי חמצון שמספקים מענה אפקטיבי לנזקי שמש, קרינה, חשיפה לחומרים מזהמים ותהליכים נוספים שגורמים להזדקנות מואצת של תאי עור) ותרכובות אנטי אייג'ינג ייעודיות.

חומרים אלה מסייעים לגוף להגביר את קצב ייצור הקולגן. בנוסף ההזרקה עצמה, עקב הפגיעה (המבוקרת והמדויקת), מאיצה את התהליך החשוב – כך שרמת הקולגן בפנים עולה, ואיתה גם האלסטיות והמוצקות של עור הפנים.

יש שתי שיטות הזרקה: דרמפן – החדרת החומרים הנ"ל באמצעות עט ייעודית, וטיפול עם מזרק. בשיטה הראשונה משתמשות בעיקר קוסמטיקאיות פרא-רפואיות. הזרקה עם מזרק בנקודות נבחרות לאורך ורוחב הפנים רק רופא מוסמך רשאי לבצע (פירוט לגבי חשיבות הבחירה באיש מקצוע אמין ומיומן – בהמשך העמוד).

תהליך הצערת הפנים / טשטוש הצלקות

בדרך כלל נדרשות מספר הזרקות כדי להגיע לתוצאה הרצויה. מספר המפגשים והתדירות האופטימלית משתנים מאדם לאדם. על-מנת לדעת מהו התהליך המדויק ביותר בכל מקרה ספציפי, מקיים ד"ר רם סילפן מפגש ייעוץ (לא מחייב מבחינתכם). במפגש זה הוא בוחן את המצב הקיים ומקשיב לבקשות ולרצונות של כל מטופל ומטופלת.

כל מפגש בפני עצמו אורך 15-30 דקות, בהתאם להיקף ההזרקה שנקבע. החזרה לשגרה מלאה הינה מידית, כשהמגבלה היחידה היא להימנע מחשיפה לשמש. הסיבה למגבלה זו היא הרגישות המוגברת של עור הפנים, וכתוצאה מכך הסיכון להיווצרות פיגמנטציה.

מזותרפיה: פוטנציאל לשינוי משמעותי במיוחד – רק עם רופא בקיא ומנוסה

סיבה אחת להגיע למרכז תל אביב לכירורגיה פלסטית לצורך טיפולי מזותרפיה היא השקט הנפשי. כשהתהליך שמבטיח את התחדשות התאים, חיזוק האלסטיות ומיצוק העור מתבצע במרפאה מאובזרת בכל הציוד הדרוש, וע"י פלסטיקאי ותיק, ניתן מענה מלא לכל תופעת לוואי אפשרית (זיהום, שטפי דם נקודתיים). בהתאם נמנעים סיבוכים מיותרים.

בנוסף, על-מנת שהחומרים שמוזרקים אל עור הפנים יחוללו את השינוי האופטימלי, חשוב לתכנן נכון את התהליך כולו. כדאי לזכור שהפנים בנויים כך שכל אלמנט בהם משפיע גם על המראה של סביבתו. למזותרפיה יש כאמור שתי השפעות עיקריות: מילוי נפח שאבד ושיפור מרקם עור הפנים – וכדי ליצור מראה מדויק נדרשות החלטות מדויקות. 

בפרט ישנה ההחלטה לגבי הרכב החומרים וכמובן בחירת הנקודות בפנים שבהן תתבצע ההזרקה. רק כירורג פלסטי עם בקיאות מעמיקה לגבי הפיזיולוגיה של הפנים, ולא פחות חשוב, ניסיון נרחב, יכול להבטיח תוצאות מרשימות באמת.