יום חמישי
20th יוני 2024

פורטל עמק חפר » לימודים » קורס NLP מומלץ – איך בוחרים, ולמי זה מיועד?

קורס NLP מומלץ – איך בוחרים, ולמי זה מיועד?

קורס NLP מומלץ

אנחנו חיים בעידן מרתק. המין האנושי צובר עוד ועוד ידע, בעוד ועוד תחומים, ובמיוחד בכל מה שקשור ליצירת המציאות הרצויה לנו. יותר ויותר בני אדם מבינים שיש להם את היכולת למצוא פתרונות לכל מצב ולכל קושי, כולל אלה הכי מאתגרים, וגם מבינים שבסופו של דבר האחריות היא שלהם – כל אחד וכל אחת מסוגלים לסלול לעצמם נתיב לחיים נכונים עבורם, עם בחירות חכמות.

קורס NLP הוא דוגמה מצוינת לבחירה כזו. ההצלחות המוכחות של השיטה שפותחה לפני כ-50 שנה ומאז השתכללה מושכות אליה אנשים רבים, ומייצרות את ההבנה שלימודי NLP הם בסיס איתן לפיתוח היכולת לקבל החלטות מתוך מודעות מלאה וראייה רחבה – יכולת שבאופן טבעי מובילה לבחירות נכונות. מאחר שהיסודות הם תמיד הדבר החשוב ביותר, הבחירה באיזה קורס ספציפי להשתתף הופכת להיות משמעותית מאוד.

הניסיון של המרצים

קורס NLP מומלץ הוא כזה שהלמידה בו אפקטיבית במיוחד, כך שתוכלו לקבל את כל הכלים שכוללת השיטה – כלים לשינוי החיים באופן אפקטיבי וגם כאלה שניתן להשתמש בהם לטובת טיפולים כשמטרת הקורס היא רכישת מקצוע או שכלול היכולות.

המפתח הראשון, ובדרך כלל גם המשמעותי מכולם, להבטחת למידה אפקטיבית הוא הניסיון של המרצים. כשלמרצה יש כבר רזומה של העשרת קבוצות רבות, ומגוון רחב מאוד של בני אדם, אתם יכולים להיות בטוחים שגם אתם תפיקו מקסימום תועלת מהקורס. הסיבה לכך פשוטה: אנשי מקצוע מיומנים בתחום ההוראה אמונים על העברת ידע באופן ברור, קל להבנה ויעיל מאוד. עם השנים, וככל שמצטבר הניסיון, מצטבר אצל אותם מרצים גם ידע לגבי המקומות שבהם תלמידים רבים מתקשים – ומן הסתם הם מוצאים לכך פתרונות ומשכללים עוד ועוד את מערכי השיעור ואת דרכי ההוראה.

בנוסף מרכז ללימודי NLP שמבקש לבסס מוניטין בוחן את המרצים באופן קבוע, בעיקר על סמך הפידבקים של המשתתפים בכל קורס. בהתאם מרצים ותיקים הם כאלה שהוכיחו את עצמם במקום המשכנע ביותר שיש – הכיתה (או, אם תרצו, בלב ובראש של התלמידים שלהם) – ולכן אפשר לסמוך עליהם.

תוכנית לימוד מדויקת

אחת האיכויות העיקריות של NLP – השם, אגב, הוא ראשי תיבות של הביטוי Neuro Linguistic Programming – היא דיוק. וליתר דיוק, דיוק מרבי.

הרעיון המרכזי שעומד בבסיס השינוי שמאפשרת השיטה הוא שכולנו מתנהלים על בסיס מעין מפת מציאות שיושבת אצלנו במוח. המפה אמורה לשקף את המציאות, והשאיפה היא כמובן שהשיקוף יהיה מדויק לחלוטין – כך שכל החלטה שנקבל תהיה על סמך מה שמתרחש סביבנו – אבל בפועל ישנם פערים בלתי מבוטלים בין המציאות לבין הייצוג שלה בתוך הראש שלנו. הפערים הם תוצר של אמונות שונות שהתקבעו אצלנו בראש, למשל בעקבות טראומות או בהשפעת תפישת העולם של ההורים. בחלק גדול מאוד מהמקרים ההתייחסות אליהן היא כאל "אמת מוחלטת", ולכל הפחות מערכת ההפעלה הטובה ביותר עבור האדם, זו שמונעת ממנו להסתבך בצרות או לסכן את הקיים, וגם מסייעת להגשים שאיפות וחלומות. בפועל כאמור המפה לא מספיק מדויקת ולכן הניווט לפיה עלול להסתיים דווקא במפח נפש. 

הכלים השונים שמקנה קורס NLP מומלץ מבטיחים איתור של אמונות שלא משרתות את האדם, ושינוי יסודי שלהן. על-מנת שהשימוש בכלים שנועדו לדייק אותנו אכן יניב את התועלת הרצויה, חשוב מאוד שתוכנית הלימוד תהיה מדויקת.

דרך נוספת להסתכל על המהות של ה-NLP היא הרחבת נקודת המבט על העולם, כך שהמטופל יצליח לראות עוד אפשרויות שפתוחות בפניו – ויוכל לבחור את זו שבאמת הכי נכונה עבורו. באופן דומה, לימודי NLP מומלצים מתנהלים מתוך אותה נקודת מבט מקיפה ומעשירה.

שיטות מתקדמות להקניית הידע והכלים

אם בעבר למידה, בכמעט כל מסגרת שהיא, הייתה בעיקר פרונטלית, היום כבר יש מגוון רחב מאוד של כלים מתקדמים שהופכים את צבירת הידע גם למהנה יותר וגם לאפקטיבית יותר.

בהתאם, קורס NLP מומלץ הוא כזה שמשתמש בדרכים חדשניות ומיטיב לנצל את האפשרויות הקיימות. בפרט חשובה האופציה של שיעורים מוקלטים שעוזרים לחזור על חומר שאולי התפספס קצת בכיתה, כזה שמהווה אתגר מורכב יותר להבנה ולכן צריך להתרכז בו שוב או במקרים שבהם אי אפשר היה להגיע לשיעור.

תרגולים וצפייה בהדגמות

אחד מהמפתחות להצלחת ה-NLP הוא היותה שיטה פרקטית מאוד, ולכן גם קורס איכותי הוא כזה שמקדיש זמן להתנסויות מעשיות. מרכיב נוסף בפן היישומי של לימודי NLP מומלצים הוא צפייה בהדגמות ובמפגשים טיפוליים – כדי להבין לעומק את הדרך שבה ניתוב לשוני פיזיולוגי (אחד התרגומים המקובלים לשם השיטה בעברית) מחוללת שינויים עמוקים ומשמעותיים בחיי בני אדם.

נוחות ההגעה ללימודים

קורס NLP הוא חוויה מעצימה מאוד ובעלת פוטנציאל לשנות את החיים באופן משמעותי ולטווח ארוך מאוד, בעצם לתמיד. מצד אחד מדובר בהזדמנות של ממש, וכשנתקלים בהזדמנות כזו כדאי להשקיע בה את המשאבים הנחוצים ובפרט זמן – ומצד שני אי אפשר להתעלם מהעובדה שלרוב בני האדם חיים עמוסים ואינטנסיביים, ולכן זמן הוא משאב יקר מאוד מבחינתם. 

בהתאם, כשמתלבטים איפה ללמוד NLP בסופו של דבר גם נוחות ההגעה למקום שבו מתקיים הקורס היא שיקול, ואפילו כזה שעשוי לקבל משקל בלתי מבוטל בהחלטה הסופית. גם לסביבת הלמידה עצמה, כלומר עד כמה הכיתות שבהן מתקיימים המפגשים מרווחות ומטופחות, יש חשיבות שכן היא משפיעה על אפקטיביות הטמעת חומר הלימוד והשגת הרווחים מהקורס.

למי מומלץ קורס NLP?

לימודי NLP מומלצים לכל אדם שרוצה לשנות את חייו, ומבין שהאחריות על כך מוטלת עליו ורק עליו. מי שכבר יודע שיש לו את המשאבים הנחוצים ליצירת מציאות אופטימלית עבורו, ושהוא זקוק לכלים שיעזרו לו לזהות אותם ולהשתמש בהם נכון – יפיק תועלת עצומה מלימוד השיטה, ולמעשה יש לא מעט תלמידים שמחלקים את החיים שלהם ללפני הקורס ואחרי הקורס.

בנוסף, קורס NLP מומלץ לאנשים שמבקשים לשנות מסלול מבחינה מקצועית. קריירה כמטפל/ת NLP עשויה להיות מתגמלת מאוד, גם בהיבט הכספי וגם בזכות הסיפוק הרב שבהושטת עזרה לבני אדם אחרים – שהגיעו לצומת קריטית בחייהם ומתקשים לראות את הנתיב האידיאלי עבורם.

קהל יעד אחר של קורסי NLP הוא מי שכבר נמצא בתחום – למשל מאמנים, מטפלים בשיטות אחרות, עובדים סוציאליים ועוד. עבורם הקורס הוא הזדמנות מצוינת גם להעשיר את ארגז הכלים שלהם באופן משמעותי וגם לבחון את חייהם שלהם מזווית חדשה שעשויה להאיר גם פינות פחות מוכרות.

הפלוסים של NLP PLUS

NLP PLUS הוא מרכז שמוביל תהליכי שינוי. מהידע רחב ההיקף שלנו בכל הנוגע לשיטה תוכלו להתרשם גם כאן באתר, ומיכולות ההוראה תוכלו להתרשם במפגשי המבוא שנערכים לאורך כל השנה.

עוד קודם לכן כדאי לדעת שהמרצים בקורסי ה-NLP שלנו הם מטפלים פעילים ובנוסף צברו ניסיון רב בהוראה. מערכת הלמידה מרחוק האיכותית של NLP PLUS (שמשמשת, אגב, גם את אוניברסיטת ייל) משלימה מערך אפקטיבי מאוד של הקניית כל הכלים והידע הדרושים לשיפור החיים.

הלימודים מתקיימים במקומות מרכזיים בתל אביב, חיפה וירושלים, כך שנוח להגיע אליהם מכל מקום בארץ. הקורסים כוללים גם תרגולים והדגמות, ועוד מרכיב משמעותי בחוויה הוא איכות התלמידים עצמם.