יום חמישי
20th יוני 2024

פורטל עמק חפר » פרסום ושיווק » 5 טיפים לשמירה על הציפורניים שלך

5 טיפים לשמירה על הציפורניים שלך

זה לא משנה בכלל אם את פשיניסטית מושבעת, חובבת טרנדים או אם פשוט חשוב לך לשמור על המראה שלך – ציפורניים יפות ומטופחות תמיד נחשבו לנכס בקרב נשים. עם זאת, טיפוח ציפורניים לא מתחיל ונגמר בצביעה בלק וביקור אצל המניקוריסטית. מתי בפעם האחרונה התבוננת על הציפורניים שלך מקרוב? אבל, באמת מקרוב. מבנה הציפורן שלך יכול לספר לך לא מעט על המצב הבריאותי שלהן ולעתים קרובות, הציפורניים הן מראה לבריאות הכללית של הגוף. כאן, נראה כיצד נוכל לשמור על הציפורניים חזקות, בריאות ומטופחות מתמיד.

לפקוח עיניים על נראות הציפורן

הציפורניים שלך מורכבות משכבות דקיקות של חלבון בשם קרטין. שכבות אלו מתפתחות ממיטת הציפורן הנמצאת מתחת לשכבות הציפורניים באצבע. ככל שתהליך בניית הציפורן נעשה באופן תקין ובריא, הציפורניים יהיו בריאות וחלקות, ללא חריצים, סדקים או "גבעות" קטנות. בנוסף, חשוב לבחון שצבע הציפורן אחיד, ללא כתמים או שינויי צבע. אם זיהית בציפורן את אחד מהסימנים הבאים, חשוב לפנות בהקדם לייעוץ רפואי:

  • שינויים בצבע הציפורן
  • שינויים בצורת הציפורן
  • דלדול או עיבוי של הציפורניים
  • היפרדות של הציפורן מהעור סביבה
  • דימום סביב הציפורניים
  • נפיחות או כאב סביב הציפורניים

להעניק לציפורן הגנה מיטבית

כיום יותר מתמיד, נשים רבות משקיעות בטיפוח ציפורניים בסלונים המתמחים בשיטות מתקדמות. מצביעת ציפורניים בלק ג'ל ועד למניקור ושילוב  קישוטי ציפורניים, כיום יותר מתמיד הציפורן שלך יכולה להיות עבודת אמנות העומדת בפני עצמה. עם זאת, שום טיפול בציפורן לא יעזור אם הציפורניים שלנו אינן מטופחות כראוי. כסיסת ציפורניים, מבנה ציפורן חלש, שחיקה טבעית, סדקים ושברים, עשויים לפגום בכל ניסיון שלנו לטפח את הציפורן. זוהי ככל הנראה הסיבה שיותר ויותר נשים בוחרות כיום לעשות בניית ציפורניים. שכבת ההגנה החזקה והעמידה, מאפשרת לך ליהנות מציפורן מטופחת, בעלת נראות מושלמת ומוגנת לחלוטין. מדובר בפתרון ששחרר נשים מדאגה מתמדת לציפורניים ולבצע מגוון רחב של פעולות ללא חשש. בנוסף, שכבת ההגנה הופכת את כסיסת הציפורניים לכמעט בלתי אפשרית. במובן הזה, מדובר בטיפול המהווה כיום חלק בלתי נפרד מטיפוח ציפורניים יעיל.

לשמור על הציפורניים יבשות

ציפורניים רטובות מהוות כר פורה להתפתחות חיידקים וזיהומים. זהו אחד הגורמים המובילים לפגיעה בנראות הציפורן. לכן, לפני שנדאג לטיפוח ציפורניים באמצעים מקצועיים, חשוב שנעניק לציפורן את התנאים הטובים ביותר להתפתח בריא. מגע חוזר או ממושך עם מים יכול לתרום לסדקים ולהתפצלות הציפורן. לכן, מומלץ להשתמש תמיד בכפפות בעת שטיפת כלים, עבודות ניקיון או כל חשיפה אחרת של כף היד לחומרים כימיים או לטבילה במים לאורך זמן. חשוב לציין, אמנם, שבעוד שחשיפה ארוכת טווח למים מזיקה לציפורן, העשרה בלחות תחזק את הרקמה ותשמור עליה בריאה וחיונית. לכן, חשוב להקפיד במהלך השימוש בקרם ידיים לעסות היטב את הקרם גם אל הציפורניים ומתחתיהן.

לבחור מוצרי טיפוח ציפורניים בטוחים לשימוש

השוק מוצף כיום במגוון רחב של מוצרי צביעת ציפורניים, חומרים לחיזוק הציפורן ומסירי לק. לא מעט מהם מכילים חומרים מזיקים מאוד. חשוב להקפיד על שימוש בחומרים ללא כימיקלים קשים. מומלץ להגביל ככל הניתן את השימוש במסירי לק ואם כבר משתמשים בהם, לבחור בחומר ללא אצטון. בחירה נבונה של המוצרים שלך תבטיח טיפוח ציפורניים בריא ובטוח יותר.

בסופו של דבר, ידע הוא הכלי החשוב ביותר שעומד לרשותך כדי לשמור על מראה ציפורניים מושלם. עם מעט לימוד עצמי והשקעה באנשי המקצוע הנכונים, קל מתמיד להבטיח שיהיו תמיד מטופחות.

קרדיט תמונה FREEPIK