What's up עסקים וקהילה בעמק חפר

כניסה לחברים רשומיםWhat's Up ב Facebook

לירח ומעבר – המסע לירח עובר בקרית החינוך

בתפוח הפיס שבקרית החינוך בן-גוריון אנו זוכים השנה ללמד את

תחומי האסטרונומיה והרובוטיקה בצורה חווייתית ומאתגרת

המשתלבת עם המשימה העולמית של "Google Lunar XPRIZE".

תלמידי כיתות המדעים והטכנולוגיה הלומדים אסטרונומיה

ורובוטיקה הופתעו השנה מהתוכנית הבלתי שגרתית הנלמדת

בזיקה למיזם של עמותת SpaceIL המיועדת להנחית חללית

ישראלית ראשונה על הירח בשנת 2015.

 SpaceIL היא הקבוצה הישראלית היחידה מתוך 22 קבוצות מכל העולם המשתתפת בתחרות הבינלאומיתשל מרוץ מודרני לירח. הפרס הראשון יינתן לקבוצה הראשונה שתצליח להנחית חללית בלתי מאוישת על הירח. מעבר לשיגור ולנחיתה, תצטרך החללית לנוע 500 מטר על פני הירח ולשדר חזרה לכדור הארץ תמונות וסרטונים בHD.. מטרת העמותה היא להעניק השראה לדור הבא של המדענים והמהנדסים בישראל וליצור "אפקט אפולו" מקומי. העמותה מחויבת להקדיש את כספי הפרס הפוטנציאליים לטובת קידום המדע והחינוך המדעי-טכנולוגי בישראל.

 

הקבוצה הינה עמותה המתבססת על תרומות וזוכה לתמיכה מתעשיית החלל הישראלית ומגורמים רבים נוספים, בהם גם נשיא המדינה שמעון פרס. קבוצת SpaceIL שמה לה כאחת המטרות המובילות את חשיפת הנוער למקצועות מדעיים טכנולוגיים בצורה חווייתית ומאתגרת. מטרה נוספת של העמותה היא להמשיך ולבסס את מעמדה של מדינת ישראל כמדינת היי-טק וסטארט-אפ, וכמובילה טכנולוגית.

 

הקבוצה מונה מעל 250 חברים המשמשים בתפקידים שונים, רובם מתנדבים. אחד מהמתנדבים הוא אסף תלמי, תושב בת-חפר המלווה את התוכנית בבית ספרנו, ובנוסף מלמד ועוסק בפיתוח סדנאות ייחודיות בתחומי חקר החלל.

 

בסוכות האחרון התקיים ב"תפוח הפיס" הפנינג רובוטיקה ארצי. כחלק מההפנינג הוצג אב-טיפוס של החללית הישראלית שבנייתה החלה בתעשייה האווירית, הוקרנו סרטוני המחשה והועברו הרצאות מרתקות לקהל הרחב. מאות אורחים, ילדים והורים תושבי עמק חפר ביקרו בהפנינג.

 

ההפנינג המשיך גם לאחר חופשת החגים בחשיפה חגיגית של התוכנית בפני התלמידים. אסף תלמי הציג את האתגרים הכרוכים בביצוע משימת שיגור חללית לירח והתנאים השוררים על פניו, התלמידים למדו על חוקי המרוץ העומדים בפניSpaceIL כמו כן ובמסגרת הפעלה נפרדת הכירו התלמידים מקרוב מדענים ותיאורטיקנים בתחומי המדע הרקטי וחקר החלל, ביצעו משימות יחידניות וצוותיות, למדו מושגים פיסיקליים רלוונטיים, פתרו חידות וכתבי צופן, ועוד. המדענים הצעירים שלנו זכו ללמידה חווייתית ומיוחדת, למידה משמעותית המחוברת לחידושי הטכנולוגיה והחלל המתפתחים ממש בימים אלו באקדמיה ובתעשיית החלל הישראלית.

 

במהלך השנה התלמידים ימשיכו לחקור את המסע הישראלי לירח, יבנו דגמים של רובוטים וחלליות ויתכננו את המסע האישי שלהם לחלל. בחודש מאי יתקיים בתפוח הפיס אירוע חגיגי ותערוכה שבה יוצגו כל הדגמים שיבנו ע"י המדענים הצעירים. אצלנו "השמיים אינם הגבול, הם רק ההתחלה"

 

אנחנו מזמינים את תושבי עמק חפר לבוא לחגוג עמנו את המסע החוויתי שלנו לירח.

מידע ורעיונות להפעלת התוכנית ע"י: ריקי רובין, אסף תלמי וענת אלטר | 09-8986944 | תפוח הפיס | apple.hefer@gmail.com 

עבור לתוכן העמוד
עמק חפר | עסקים | קהילה | בילוי ופנאי | עסקים קטנים | בית קפה | מסעדות