What's up עסקים וקהילה בעמק חפר

כניסה לחברים רשומיםWhat's Up ב Facebook

אביב רג'ואן

אביב רג'ואן (הגדל)

ג'ודו כדרך חיים

 

הג'ודו זוכה בימים אלו לכבוד גדול, לא מעט בזכות הישגי נציגינו באולימפיאדה האחרונה, ויותר ילדים פונים לענף ספורט ייחודי זה. אצל אביב רג'ואן שהקים את רשת מועדוני 'ג'ודו בגבעה ובכפר', הג'ודו הוא לא רק דרך חיים המלווה אותו מגיל צעיר, אלא כלי חינוכי ממדרגה ראשונה.

 

אביב, בן קיבוץ צאלים, וכיום חבר קיבוץ גבעת חיים מאוחד, בעלה של אדוה (מנהלת מרכז "חמניה", שליוותה אותנו על השער של גיליון הקיץ), אבא של לילי (6, המצולמת בשער הגיליון) ונריה (3) , שילב כל החיים את תחום ההדרכה והחינוך עם עולם הג'ודו. בעקבות אהבתו לתרבות ולשפה היפנית הרחיב אביב את השכלתו וסיים תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה, בשילוב החוג לערבית והאסלאם באוניברסיטת תל אביב.

 

"לפני שהתגייסתי התנדבתי בשנת שירות בפנימיית מנוף לנוער בסיכון – כבר אז השתמשתי בג'ודו ככלי חינוכי וטיפולי". במהלך שירותו כלוחם ביחידת אגוז, הוכשר גם כמדריך קרב מגע והגנה עצמית. כיום אביב מלמד ג'ודו והגנה עצמית ב – 7 בתי ספר בעמק חפר ובשרון, מכיתות א' ועד י"ב. ומתמחה באימון ילדים עם אוטיזם, הפרעות קשב, היפראקטיביות ובעיות התנהגות, לצד ניהול מועדוני ג'ודו הפועלים אחה"צ, וקידום הספורטאים הצעירים בענף.

 

אביב, המאובחן בעצמו עם הפרעת קשב וריכוז, מסביר כי הג'ודו מסייע לילדים לתעל אנרגיות של אלימות ותוקפנות לפעילות ספורטיבית, ובכך בעצם, מלמד את הילדים להימנע מעימות ולשמור על עצמם. "הג'ודו ככלי חינוכי מעניק מסגרת של משמעת וסדר ומסייע מאוד לילדים הסובלים מקשיי קשב וריכוז, איתם אני עובד על מגע וקשר עין, ונושא של תפיסת מרחב. האימון מסייע לוויסות רגשי ואנרגטי, וכל ילד מקבל יחס אישי מהמדריכים לפי הצרכים שלו. למעשה ג'ודו היא אומנות לחימה המתאימה לכל גיל ולכל אדם המתעניין בתחום.

 

כשסיים אביב את לימודי התואר, החליט לחזור למקום הטבעי שלו כאיש חינוך ולהשתמש בג'ודו יחד עם השפה והתרבות היפנית שלמד, ולהעביר זאת לילדים מתוך הבנה עמוקה יותר. את המועדון הראשון הקים בקיבוץ גבעת חיים מאוחד, ולאחר מכן הוקמו מועדונים נוספים בכפר הרא"ה , באחיטוב ובבחן. "אנו המועדון היחיד בעמק בו מתקיימת אינטגרציה אמיתית בין דתיים לחילוניים, תלמידי כפר הרוא"ה משתתפים במחנות אימון בגבעת חיים ולהיפך. המועדון שלנו דוגל בקבלת השונה, כבוד הדדי ופתיחות ולכן למתאמנים כיף להגיע אליו מעצם האווירה השורה בו".

 

עד עכשיו התרכז אביב בלימוד ג'ודו לילדים, אך בעקבות החוגים שפתח לתלמידי ישיבת כפר הרא"ה ובפנימיית בן יקיר, הבין את הפוטנציאל בלימוד ג'ודו למבוגרים. "כיום יש לנו חוג מבוגרים פעיל בימי שלישי בערב בכפר הרואה ואני מזמין את כל מי שמתעניין לבוא ולהצטרף לקבוצה שלנו".

 

מרכז "ג'ודו בגבעה ובכפר" שנפתח ב-2012 נמצא במגמת גדילה והתפתחות עם מעל ל-100 מתאמנים בגילאי 4-18 החברים בסניפים השונים. במרכזים מלמדים מדריכים מנוסים ומקצועיים הרואים בג'ודו דרך חיים וכלי חינוך איכותי שיכול גם לסייע להצלחה בחיים. במהלך השנה מתקיימות תחרויות ומחנות אימון וצוות מדריכים חבר בסגל נבחרת ישראל בג'ודו.

 

ג'ודו בגבעה ובכפר - אביב רג'ואן | 054-7919271 | קיבוץ גבעת חיים מאוחד | judoaviv@gmail.com

 

עבור לתוכן העמוד
עמק חפר | עסקים | קהילה | בילוי ופנאי | עסקים קטנים | בית קפה | מסעדות