What's up עסקים וקהילה בעמק חפר

כניסה לחברים רשומיםWhat's Up ב Facebook

קרב מגן ישראלי - רועי פיין

קרב מגן ישראלי - רועי פיין (הגדל)

ק.מ.י – קרב מגן ישראלי היא אומנות לחימה שפותחה מתוך השיטה

המסורתית הנקראת - קרב מגע ומטרתה העיקרית היא הגנה עצמית.

היא מבוססת על תנועות גוף טבעיות ומתאפיינת בפשטות, מהירות

ויעילות. כאומנויות לחימה אחרות היא מחזקת את הביטחון העצמי,

מחנכת למשמעת עצמית ומקנה יכולת שליטה וריסון.

אלי אביקזר שפיתח את השיטה ראה חשיבות רבה לכך ש"ישראל"

יהיה חלק משמה לצד מטרתה המוצהרת – הגנה, ומכאן קרב מגן ישראלי.

 

 

רועי פיין, בן 33 מכפר מונאש החל להתאמן בקרב מגן לאחר שחרורו מהצבא.

כמי שגילה מאז ומתמיד עניין באומנויות לחימה ועסק בנערותו בג'ודו ובהישרדות, הוא מצא בק.מ.י את שחיפש – תהליכים קצרים יחסית ותוצאות כמעט מידיות ומוחשיות. "השיטה הזו מותאמת לאופי הישראלי", הוא מסביר בחיוך. לפני חמש שנים הוכשר רועי להיות מדריך מוסמך בקורס מדריכי ק.מ.י במכללת וינגייט, ומ-2009 הוא מקיים בכפר מונאש חוגים לבני חמש ומעלה באווירה אישית ובקבוצות קטנות.

עם קבוצות הילדים עובד רועי על תנועתיות, הכרת הגוף, שליטה עצמית, מצבי עימות עם חברים, ועל התנהגות נכונה עם אנשים בוגרים זרים. אימון המבוגרים מתמקד בשני תחומים: הגנה עצמית וקרב פנים אל פנים. ההגנה העצמית נועדה לפתח אצל בנים ובנות, גברים ונשים, בעלי מוגבלויות וקשישים יכולת להגן על עצמם במקרה של תקיפה. המתאמנים לומדים לזהות מוקדי אלימות ולהתרחק מהם. הם רוכשים מיומנות בתרגילי הגנה עצמית ונטרול התוקף. השיקול המועדף תמיד הוא מניעה, וקרב פנים אל פנים מתפתח רק כמוצע אחרון.

 

רועי מאמין כי "לכל אדם יש הזכות והיכולת ללמוד להגן על עצמו", ושיטת ק.מ.י בנויה על פשטות וטבעיות, ועל היכולת להתאים גם לילדים וגם למבוגרים. התרגילים הנלמדים בשיטת ק.מ.י כוללים דרכי התגוננות מפני מכות ובעיטות, טכניקות השתחררות מחביקה או חניקה והתמודדות עם תוקף חמוש בנשק חם או קר. את העיקרון שבבסיס התרגילים הללו – "מינימום הגנה נגד מקסימום התקפה" – טבע אלי אביקזר מפתח השיטה. הוא האמין כי תנועה טבעית, פשוטה, היא תנועה מהירה ובעלת עוצמה. תנועה בסיסית ולא מסורבלת  שכזו מהווה לשיטתו תנועת הגנה מינימלית המגיבה נגד תנועת התקפה מקסימלית. משמעות הדבר היא שלכל אדם יכולת הגנה עצמית.

 

שלא כאומנויות לחימה המושתתות על תהליך מדיטטיבי ודתי במטרה להגיע לשלמות רוחנית ופיזית המתבטאת בביצוע תרגילים מושלמים גם לצרכי הגנה עצמית – מושתת קרב המגן הישראלי על עקרון ההגנה העצמית – חלש מול חזק, נמוך מול גבוה, מוגבל מול בעל יכולת. בק.מ.י. ביצוע תרגילים מושלמים הוא בגדר שאיפה ולא מטרה. המטרה היא שמירת החיים. שיטות הלחימה המסורתיות מקיימות תרגילים מסורתיים בני מאות ואלפי שנים, ואילו קרב המגן הישראלי הוא ענף "צעיר" המתאים עצמו למצב המשתנה ברחוב ולסכנות המידיות, המודרניות, העכשוויות. הוא מחדש, משפר, מוסיף או גורע תרגילים ומוצא פתרונות להתנהגויות המשתנות בסביבתו של המתאמן.

 

שיטת ק.מ.י. משמשת את זרועות הביטחון השונות ומבוקשת ברחבי העולם. משטרת ישראל המליצה לנעמ"ת להעביר סדנאות ק.מ.י להגנה עצמית לנערות ולנשים. זוהי שיטה מודרנית דינמית ותכליתית, התורמת לתחושת ביטחון ושליטה ומשפרת את התנועה

והקואורדינציה, והיא שלנו – כחול-לבן.

 

רועי פיין – קרב מגן ישראלי | כפר מונאש | 050-7950326 | roifein@gmail.com |

www.kamiRF.co.il | פייסבוק: קרב מגן ישראלי בהדרכת רועי פיין - עמק חפר, כפר מונאש

עבור לתוכן העמוד
עמק חפר | עסקים | קהילה | בילוי ופנאי | עסקים קטנים | בית קפה | מסעדות